Краса

Вся правда про пілінг

Шкіра складається з епідермісу, дермі та гіподерми. Епідерміс – верхня куля шкіри, яка теж багатошарова. Клітини епідермісу – керотиноцити, що утворюються в базальній кулі і, в процесі ділення, просуваються все вище до поверхні – до рогової кулі. У процесі просування вони кератинізуються (простими словами – ороговівають або відмирають) і перетворюються на корнеоцити. Корнеоцити вже не несуть жодних корисних завдань, зате можуть сильно зіпсувати життя. Якщо корнеоцити не видаляються природним способом, вони забивають пори (здрастуйте, запалення та висипання), роблять шкіру візуально тьмяною, лупиться, нерівною і сухою на ощупь, заважають обмінним процесам у живих та здорових клітинах.

Щоб допомагати прибирати омертвілі клітини, косметична індустрія вигадала пілінги та скраби.

Скраб – продукт, що містить абразивні компоненти, що видаляє лишній механічним шляхом: тверді дрібні частинки його просто стирають. Я не люблю скраби, тому що в процесі тренування легко пошкодити живі тканини, при тому незброєним оком це навіть не помітиш. Такі мікропошкодження відкривають доступ патогенної мікрофлори та негативним факторам довкілля, порушують цілісність захисного шкірного бар’єру.

Пілінги прибирають лишню хімічну реакцію: кислотні – створюють контрольований хімічний опік, “роз’їдаючи” те, що хочемо прибрати і обновити, ензимні – “переварюють” за допомогою ферментів-кератолітиків корнеоцити (закератинізовані або відмерлі кератиноцити).

Кислотні пілінги, за ступенем впливу, бувають поверхневі (працюють з роговою кулею), серединні (зачіпають глибокі кулі епідермісу) та глибокі (доходять до дерми).

Ензимні – завжди поверхневі, виходячи з принципу дії.

Залишимо глибокий і серединний пілінг професіоналам – це серйозні процедури, серединний пілінг я довірила б тільки косметолога з медичною освітою, глибокий – взагалі робиться в стаційарі. Поговоримо про поверхневі, доступні для домашнього використання та не мають тривалого терміну реабілітації.

Є складні схеми поверхневих пілінгів, які також проводяться в косметологічних кабінетах, а є баночки для домашнього догляду, в яких виробник підбав про безпечну концентрацію і написав інструкцію з застосування. Які вони бують?

Альфа-гідроксикислоти (АНА) – водорозчинні кислоти. До них відносять:
Гліколева кислота – має протизапальні властивості;

Молочна кислота – присутній у натуральному зволожувальний фактор, тому, крім очищення дає ще й зволоження;

Фруктові кислоти (винна, яблучна, лимонна) – не бажані для чутливої ​​шкіри;

Мігдальна кислота – повільніше діє, а тому й м’якше, підходить чутливій шкірі;

Ферулова кислота – крім очищення від корнеоцитів, потужний антиоксидант.

Бета-гідроксикислоти (BHA) – жиророзчинні. До них відносять:
Саліцилова кислота – змішується із сальним секретом, тому легко проникає у закупорені пори, очищаючи їх від забитих там корнеоцитів, має відмінний антисептичний ефект, ідеальна для проблемної шкіри.

Полі-гідроксикислоти (PHA) – відносяться до нового покоління пілінгів, мають велику молекулу і працюють “на поверхні”, мають зволожуючі властивості. До них відносять:
Глюконолактонова кислота – підходить для будь-якої, навіть чутливої ​​шкіри, крім очищення, зволоження, є антиоксидантом, плюс надає

Азелоїнова кислота – її виділяємо окремо. Вона так само не працює з глибокими кулями. Має шикарне перевагу для проблемної шкіри: крім себорегулюючого та протизапальної дії, вона пригнічує патогенну мікрофлору, має доведену ефективність у комплексній терапії акне.
Ензимні пілінги – мої найулюбленіші. Вони всесезонні, атравматичні, ефективні, підходять для будь-якої шкіри, включаючи чутливу і з куперозом. Принцип дії у них приблизно однаковий. До них відносять:
Папаїн – з папайї;

Загальні правила використання поверхневих пілінгів у домашніх умовах:

Якщо інше не призначено косметологом, то пілінг використовуємо не частіше ніж 1 раз на 7 днів. Справа в тому, що будь-пілінг – втручання у шкірний бар’єр та мікробіом, за сім днів усе це встигає відновитися.

Пілінги містять активні речовини, які можуть викликати індивідуальну реакцію, тому за 24 години до використання протестуйте трохи пілінгу на внутрішньому згині ліктя.

Пілінг посилює проникнення активних речовин у шкіру, тому після нього добре зробити маску, а ще краще – нанести сироватку та зробити альгінатну маску, наприклад.

Пілінг на деяку годину робить шкіру “беззахисною”, тому обов’язково наносимо сонцезахисні засоби, навіть якщо ви вибрали пілінг, який не посилює

Якщо до вашого щоденного догляду входять засоби, що містять AHA і BHA кислоти, в день пілінгу їх не використовуємо.