Город

Дотримуємося правила успішного вирощування розсади томатів, перцю, капусти і баклажанів

Думаю, всі люблять свіжі овочі на своєму столі. Томати, перець, різні види капусти, баклажани – всі вони входять в список смачних і корисних продуктів, які часто коштують досить дорого на полицях супермаркетів. Тому в сьогоднішній статті давайте розбиратися, що необхідно для успішного вирощування цих овочів своїми руками.

Що потрібно для успішного вирощування овочів

Кожна культура вимагає певних умов посадки та догляду. У цілому успіх хорошого урожаю залежить від кількох важливих факторів:

  • Вдалий вибір сортів, які підходять для вирощування конкретно у вашому кліматичному регіоні.
  • Відмінна якість садивного матеріалу.
  • Правильний підбір грунту для розсади.
  • Терміни посіву.
  • Правильна передпосадкова підготовка насіння.
  • Дотримання умов посадки.
  • Грамотно організований полив.
  • Дотримання вимог освітленості і температурно-вологісного режиму.
  • Своєчасна пікіровка і підживлення розсади.
  • Профілактичні заходи проти хвороб і шкідників.

Першим кроком для вирощування томатів, перцю, капусти або баклажанів варто подбати про грунті. Особисто я готую його завчасно ще в осінній період. У посадковий грунт вношу невелику кількість піску і органіки. За пару тижнів до посадки розсади (приблизно в лютому) ґрунт потрібно потримати в теплому місці.

Насіння перед посадкою слід попередньо знезаразити слабким марганцевим розчином.

Вирощуємо болгарський перець

Садити розсаду перцю у грунт на глибину сантиметри. Дружні сходи з’являться при температурі на рівні 20 градусів. Полив потрібно проводити у міру підсихання грунту. Перші сходи можна очікувати приблизно через 10 днів.

Обов’язково потрібно вчасно підгодувати перець. Досить буде двох підживлень. Для першої я готую робочий розчин аміачної селітри, суперфосфату і сульфату калію. Всі інгредієнти я розбавляю в десяти літрах чистої води. Як тільки на розсаді з’явиться пара повноцінних листочків – можна підгодувати рослини. Повторити ту ж підгодівлю бажано через пару тижнів.

Приблизно за 7 днів до висадки розсади в грунт я обробляю її розчином мідного купоросу в концентрації 5 %. Така міра захистить рослини від захворювань грибкової природи.

Доглядаємо за сходами томатів

Насіння томатів будемо сіяти рядами у підготовлені ємності, після чого присипаємо грунтом і вирівнюємо. Потім грунт слід трохи зволожити. Томати – теплолюбна культура. Найкраще почувають себе при температурі від 20 до 25 градусів. Вже через тиждень з моменту посадки можна помітити перші паростки.

Першу підгодівлю варто провести після пікіровки розсади. Для приготування робочого розчину я використовую сульфат калію, суперфосфат та сечовину. Всі компоненти розводжу у воді. Через пару тижнів підгодівлю повторюю. Після перенесення розсади у відкритий грунт весь догляд зводиться до грамотного поливу й систематичному розпушування ґрунту.

Як отримати хороший урожай капусти

При вирощуванні капусти можна зіткнутися з хворобами, що вражають овочі. Тому так важливо правильно підготувати і продезінфікувати посадковий матеріал. Для цих цілей відмінно підійде марганцевий розчин.

Щоб насіння добре проростали, їх варто попередньо замочити, а грунт щедро зволожити.

Для посіву насіння варто дотримуватися глибини в сантиметр.

Поливати капусту достатньо раз на тиждень. Оптимальна температура для проростання сходів – в діапазоні від 18 до 20 градусів. При вирощуванні цвітної капусти варто знати, що культура важко переносить сильні перепади температур.

Перш ніж посадити розсаду у відкритий грунт, її варто обробити препаратами фунгіцидної групи.

Вирощуємо баклажани

Специфіка вирощування баклажана схожа з томатами і перцем. Грунт бажано збагатити мінеральними добривами і органікою. Грунт повинен бути легким.

Перед посадкою розсади у відкритий грунт важливо провести її загартовування. Для цього достатньо потримати її на відкритому повітрі за кілька днів до висадки.

Протягом сезону баклажани потрібно підгодувати мінімум тричі. В якості підгодівлі підходить складу аміачної селітри та суперфосфату. На етапі плодоношення сприятливо підгодовувати рослини деревною золою.

Якщо ви будете дотримуватися нескладних правил і уважно стежити за станом рослин, зможете отримати багатий врожай соковитих і корисних овочів.