Навіщо на співбесіді запитують про особистої мети. Що відповісти. Відповідає hr.
На співбесіді роботодавець може поцікавитися вашими планами на життя і запитати: “Розкажіть про особистої мети, яку ви хочете досягти”.
Це питання може задати як рекрутер/HR, так і ОПР/ваш майбутній безпосередній керівник, а так само керівник організації.
Чому роботодавця цікавить ваша особиста мета? Що йому потрібно? Чому задає особисті питання? Яке відношення до роботи має моя особиста мета?
Це питання, як і багато інших, може дуже дратувати шукачів на співбесіді. А все тому, що ми не розуміємо для чого це запитують і як на це питання відповідати, щоб не зробити правильне враження.
І щоб питання роботодавця нас не заставали зненацька, а навпаки, наші відповіді допомагали нам виграти співбесіду, до питань роботодавця краще готуватися.
Для цього, нам треба розуміти для чого роботодавець задає цей той чи інший питання, після чого, на підставі свого досвіду, компетенцій, життєвих обставин і цілей формулювати той відповідь, який “сподобається роботодавцеві” і покаже вас у вигідному світлі.
Питання про життєві цілі задають найчастіше, щоб:
- Зрозуміти, які саме (приватні, особисті, професійні) інтереси ви ставите під главу кута, а про що не особливо дбаєте;
- З’ясувати, чи не плануються вами в найближчому майбутньому серйозні зміни в житті, здатні позначитися на якості або термін вашої роботи в компанії (декретна відпустка, переїзд за кордон або в інше місто тощо);
- Промацати масштабу вашої особистості, відстежити взаємозв’язок, логічність і адекватність переслідуваних цілей.
Як на нього краще відповісти?
Краще постаратися уникнути особистих тем про вашу приватне життя.
Буде краще, якщо ви поділитеся метою, яка збільшить вашу цінність як працівника. Наприклад, це можуть бути: оволодіння новим навиком, проходження тренінгу, вивчення нової програми.
Покажіть інтерес до своєї роботи.
Ваша відповідь повинна зосередитися на професійному розвитку. Говорите про навички, якими ви хотіли б оволодіти; кваліфікації, яку хотіли б отримати або про обов’язки, які хотіли б виконувати, про завдання над якими хотіли б працювати.
Якщо вас все-таки настійно питають саме про особистої мети, помітивши, що ви пішли в професійну сторону, значить з якоїсь причини для роботодавця це важливо. У цьому випадку, дайте відповідь, але зробіть акцент на дальні перспективи: отримання іпотеки, будівництво власного житла, турбота про добру освіту дітей.
І звичайно, не варто говорити, що в перспективі, ви хочете відкрити власний бізнес або плануєте народити дитину протягом двох років (якщо ви жінка) і іншу особисту інформацію, яка йде в розріз з цілями компанії.
На співбесіді роботодавець може ставити багато різних питань і щоб краще підготуватись я склала на співбесіді з поясненнями до кожного питання, з якою метою задається той чи інший питання і рекомендації для відповідей. Збірник містить понад 100 запитань інтерв’юера на співбесіді.
Щоб ідеально підготуватися по кожному питанню, прочитайте питання , прочитайте коментар про те, з якою метою інтерв’юер ставить це питання (що він хоче дізнатися насправді), перегляньте запропоновані можливі варіанти відповідей і, керуючись своїм досвідом, навичками і рекомендаціями зі Збірки, підготуйте свої відповіді для співбесіди.