Кохання

Навіщо нам ревнощі. Види ревнощів

Необхідні ревнощі обумовлена біологією людини. Це почуття передбачено природою для захисту об’єкта найбільш підходящого для продовження роду і для виживання, це почуття підживлюється тестостероном. Допускається, що у будь-якої нормальної здорової людини це почуття можливо. По суті це нормально, якщо у вас зрідка виникають ревниві думки, але ви можете впоратися з цим почуттям без шкоди для відносин і себе.

А патологічна ревнощі-це згубне і руйнівну поведінку: стеження, насильство, скандали, депресії, нав’язливих дії за типом перевірки телефону і т. д. Подібна ревнощі є нездоровою, що травмує, болісною від неї страждають як ревнивці, так і їх оточення.

Поговоримо про патологічні ревнощі

Французький филосов П’єр Буаст сказав: Ревнивець – це дитина, яка лякається чудовиськ, створених в пітьмі його уяви.

Дійсно, почуття ревнощів з’являється і розвивається ще в дитячому віці. Діти можуть ревнувати одного батька до іншого, або брата чи сестру до батьків. Саме в дитинстві ви могли випробувати першу і головну свою ревність, яка до цих впливає на вашу поведінку. Ви могли відчути себе безпорадним, непотрібним, нелюбимим, забутим.
Подорослішавши, у ситуаціях, які хоч чимось нагадують ту, дитячу, ви відчуваєте ревнощі, тому що ця емоція актуалізується з дитинства. Ви можете боятися недоотримати увагу значимої людини, втратити увагу і любов близьких людей. Можете відчувати загрозу чогось важливого, причому загроза може бути надуманою.

Види ревнощів

  • Власницька ревність

Така ревнощі властива людям, які сильно залежні від партнера. Людина керується принципом «У кожної речі є господар». Тобто вважає партнера своєю власністю. Цей вид ревнощів може виявлятися у людей владних, упертих, нездатних прощати і емоційно відсторонених.

Власницька ревність може виникнути через: зради або підозрілого поведінку партнера, викликана охолоджуванням почуттів коханого, відсутністю інформації про нього, компрометуючої інформації.

Основна проблема цієї патології в тому, що власник відмовляє своєму партнерові в базовому право – бути людиною, і нав’язує роль його або її власності.

Тобто така людина погано сприймає інших людей інших самостійних особистостей а це є Порушенням контакту з реальністю

  • Защемлена ревність

Ревнощі, яка притаманна людям з низькою самооцінкою. Із-за невпевненості в собі, така людина бачить можливого суперника в кожному зустрічному, включаючи мовчки обслуговуючого його касира в магазині. І, якщо йому здається, що партнер не проявляє належної уваги, то відразу виникають сумніви і підозри щодо любові і вірності коханої людини. Він миттєво вловлює найменші зміни у відносинах і будує на цьому свої припущення і висновки з песимістичним прогнозом. Також йому може здаватися, що його обрали не за якісь якості та заслуги, а з почуття жалості.

По суті така людина діє, виходячи зі своєї фантазії про реальність, а не фактичної обстановки. Що очевидно є порушенням контакту з реальністю і патологією.

  • Прищеплена ревність

Прищеплена ревнощі виникає в результаті негативного життєвого досвіду. Якщо людині змінювали, то це може накласти відбиток на подальші відносини. Також розташовують до ревнощів власні враження, коли людина стає свідком невірність батьків, друзів, товаришів по службі. Настороженість, переростає в ревнощі, легко виникає і на основі невтішною минулого репутації партнера. Від таких людей можна почути «всі мужики козли», «Всі баби однакові, тільки на гроші ведуться». Таких людей важко переконати, тому що вони «самі через це пройшли».

По суті така людина не перевіряє зв’язаність його переконань з реальністю, а проекції свого досвіду на іншу людину його захоплюють. Він вже бачить перед собою не партнера, а образ іншої людини, який ніс травму. Як ви вже здогадалися – це форма розриву контакту з реальністю

  • Тираническая ревність

Тиранічний вид ревнощів – найпохмуріший її варіант.

Така патологія притаманна всім абьюзерам, які за допомогою почуття провини звикли маніпулювати, підпорядковувати собі людини, наказувати, перевиховувати, прищеплювати свій образ думок і дій. Цей вид ревнощів виникає у людей впертих, деспотичних, самовдоволених і дріб’язкових.

Такі люди висувають навколишнім дуже високі вимоги, виконати які важко або зовсім неможливо. Ці вимоги призводять до охолодження у взаєминах. В погіршенні відносин абьюзер причину бачить не в собі, а в партнері. Він звинувачує партнера стороннього інтерес, невірності. “Ти розлюбила мене тому що зраджуєш”

  • Дзеркальна ревність

Цей вид ревнощів виникає у людей, які самі змінювали або близькі до того, щоб змінити. Власна можливість зробити цей крок, для них є доказом того, що так можуть чинити все. А значить, і їх партнер.

Логіка проста: якщо я можу змінювати, то і мій партнер може це робити. Людина перекладає на партнера власний образ думок і розшифровує зміст його вчинків виходячи з цих думок. Таке можна назвати «судити по собі»

  • Ретроактивна ревність

Характеризується нездоровим підвищеним інтересом до минулого романтичної та сексуального життя партнера. Часті розпитування про минуле, постійні болісні порівняння себе з колишніми коханими партнера, перегляд старих

Такий ревнивець –це потенційний абьюзер у відносинах, який хоче «привласнити» собі свого партнера у всіх сенсах цього слова. Важливо розуміти, що з усіх видів ревнощів, ретроактивная найбільш зосереджена на минулому і пов’язана зі швидше за фактом того, якщо він когось любив, як він може любити мене. І якщо чесно з партнером говорити про свої переживання, проблеми і разом розбиратися, ці відносини для відновлення після попередніх або щирі, то даний вид ревнощів може піти.