Квіти

Не дарма зайшов: у мене знову є драцена, але не та, яку хотів

Ті, хто давно мене читають знають, що я часто згадую про те, як мені подобаються драцени, але вирощувати я їх – і кожен раз драцена гинула.

З усіх драцен мені подобаються саме Маргинати, притому не молоді, у яких із землі відразу ростуть листя з розетки, а дорослі, які мають стовбур і звисають вниз листя.

Але в цей раз зайшов в #ikea і навіть незважаючи на те, що стійко пройшов через відділ з квітами, біля кас побачив стійку з розпродажем драцен компакта (Dracaena Frаgrans Compacta). В цей момент-то серце стислося: вони всі були уцінені, з трохи пом’ятими або підсушеними листям. Схопив одну і зрозумів, що ось саме її треба точно брати. До того ж ціна була копійчана – 150 рублів. Потім поставив назад з думкою «Ну куди тобі її? Отже ставити нікуди! » і пішов повз. Але все-таки повернувся і купив.

Насправді маркетологи ІКЕІ – просто генії. Це ж треба придумати влаштувати магазин так, щоб ти не зміг вийти з нього, поки не пройдеш всі відділи? І адже поки йдеш, обов’язково щось та «точно знадобиться». І порожні кошики є завжди поруч. А приходиш на касу – вона вже повна.

Як у мене часто буває, це була #спонтанна покупка і я не знав про цю драцену нічого. Вже вдома почитав про неї і навіть здивувався – абсолютно невибагливий у догляді вигляд однієї із запашних драцен, який не любить прямі сонячні промені і здатний витримувати високі температури влітку в приміщенні. Як раз для мене.

Про правила адаптації та карантину розповідав , шкідників на рослині не виявив, тому через кілька днів (як раз тоді взявся за ) вирішив пересадити драцену в постійний горщик.

Ґрунт був досить сухою, тому легко вийшло його прибрати з кореневої системи, яка виявилася дуже невеликий. З вільних маленьких горщиків у мене були тільки 5ки від сукулентів (ну вони вже точно маленькі) і невеликі пластикові білі об’ємом 1. 2 літра, які я купив як «тимчасові». На них і зупинився.

Грунт вирішив використовувати універсальний (дуже мені сподобалася його пухка і пишна структура – Біогрунт Экофлора від компанії “Гера”) упереміш з розпушувачами (перліт, вермикуліт, #кремневит і додав трохи лечузи). Додатково додав пару ложок «довгограючого добрива». Вирішив, що такий склад драцену точно сподобається і вона в ньому чудово буде зростати. Для того, щоб допомогти рослині впоратися зі стресом, після пересадки обприскав епіне.

Про це саме довгограюче добриво розповідати поки не буду, так як додав його в кілька горщиків і чекаю позитивної динаміки (або ж навпаки негативною), щоб потім написати повноцінну статтю.

До речі, крім того, що #драцена приносить в дім достаток, любов і світ (а кому це буде зайвим? ), на мій погляд вона відмінно прикрасить будь-яку кімнату, особливо коли трохи підросте.

На даний момент драцена росте у мене трохи більше місяця, поки політ нормальний – листя не в’яне, не сохнуть і не опадають, нові теж не з’являються. Отже, поки все роблю правильно.

Єдине але: прочитав, що вона вимоглива до повітрю і якщо він сухий, то кінчики листя будуть підсихати. Якщо у когось є вже велика драцена, підкажіть, чи це так?