Успіх

Саморозвиток: як стати успішним у житті?

Якщо рух – життя, то саморозвиток – успішна життя. Чи це Так? Є такий відомий вислів «Потрібно рухатися тільки вперед, навіть якщо можеш тільки повзти». Поки ми рухаємося, ми повноцінно живемо.

Але чи цього достатньо? Завжди нас влаштовує наша «повноцінна» життя? Я маю на увазі, коли є робота, сім’я, дім, автомобіль (а може і далеко не всі з цього списку). Когось це влаштовує.

Тим не менш, слово «життя» застосовне до всіх живих істот. А от словосполучення «успішна життя» не застосуєш ні до кого, крім людини. Не можна сказати «ця кішка успішна» або «цей ведмідь завжди домагається успіху». Поняття про успішну життя і прагнення до неї властиві тільки людині.

Але ось яка штука. Всі ми готові стати успішними? Що ж в сучасному світі може привести людину до успіху в обраній діяльності? Давайте розбиратися.

Професійний розвиток

Всі ми закінчуємо школу, потім отримуємо професію. Яку професію – це вже інше питання. Головне, що ми отримуємо професійну освіту. І ось тут часто зупиняються. «Досить мені того, що я в школі вчився. В «універі» (технікумі) відпахав. Буду я ще якісь книжки читати. Я й так усе знаю! » Більшість людей наївно вважає, що їх вже навчили всьому, що їм потрібно було знати. І до кінця життя їм цього вистачить.

Не вистачить! Потрібно удосконалювати свої знання і йти в ногу з часом, з новими технологіями. Якщо, звичайно, хочеться стати професіоналом своєї справи.

Виховання дітей

Всі ми рано чи пізно покидаємо рідний дім. Створюємо свої сім’ї, народжуємо дітей. І тут теж є чому повчитися. Питання: у кого? Можна цілком і повністю довіритися радам бабусі («памперсів раніше не було і прекрасно росли»), або мами («ось я вас всякої гидотою з магазинів не годувала»), чи тата («нас батько бив за будь-яку провину, і це нормально»). Я не кажу, що це погані поради, але час не стоїть на місці, є нові технології, і у вихованні, і в харчуванні і т. д.

Домогтися успіху у вихованні своїх дітей – це чимала праця. І добре б прислухатися і до сучасних практик теж. Тому що вимоги до формування сучасної особистості дуже відрізняються від колишніх.

По стопах батьків

Ми завжди хочемо в чомусь бути схожим на своїх батьків. Хто-то в сімейних відносинах, хтось в професійному сенсі. Але є в цьому така шкідлива сторона. Коли дивишся на життя своїх батьків, їх все влаштовує. І тебе все влаштовує так, як воно є. Навіть якщо хочеться чогось більшого, але ти кажеш собі: «Мої батьки так жили, і я так буду».

Батьки прожили своє щасливе життя. В свій час. І їм свого часу теж багато чого хотілося. І якщо у нас є можливість вдосконалюватися і розвиватися, щоб досягти більшого успіху, то навіщо собі в цьому відмовляти?

Кар’єрний ріст

Влаштовуючись на роботу, досягаючи певного рівня, ми раптом можемо застрягти на якомусь середньому поверсі в ліфті. Сказати собі: «Все! Мені цього досить! Більшого і не треба. А навіщо? Я добре заробляю. Мені вистачить. » Але ось тут підступ. А хто сказав, що ми не можемо більше?

Можемо! Якщо захочемо змінюватися, розвиватися, рухатися вперед. Научіння чогось нового завжди змушує прагнути далі. Наприклад, розвивати свого хобі, закінчивши які-небудь навчальні курси, або отримати нову професію.

Вдосконалення навичок

Дуже часто, людина, яка отримала професію і пропрацював у ній якийсь певний час, вважає, що він більше нічого не вміє. Це як у діалозі:

– Ти вмієш смажити картоплю?

– Не знаю. Може й вмію, просто не пробувала.

Книги читати вміють все. Навчатися теж. Хтось більше, хтось менше, але все ж. Необхідно вчитися розкривати в собі таланти, удосконалювати певні навички. Ну хоча б для різноманітності.

Свідомість

Був період у моєму житті, коли я спілкувалася в компанії молодих підприємців, захоплюється езотерикою. І ось, повернувшись з чергового бізнес-дня, я стала розповідати своїй близькій подрузі про різні моделі саморозвитку, як можна досягти успіху в тому-то й тому-то. І подруга вимовила фразу, яка запам’яталася мені на все життя. Не тому, що вона на мене вплинула. А просто в той момент викликала стільки подиву, що залишилася в пам’яті. Вона сказала: «Так живи ти як всі! Ну що тебе вічно кудись тягне? »

А чому, власне, я повинна жити як всі? Всі це хто? І я повинна жити як хто? Риторичне питання для мене.

«Роби сьогодні не те, що роблять інші, та завтра в тебе буде те, чого немає в інших». Теж загальновідома фраза. У кожного своє бачення, своє сприйняття дійсності, і своя система цінностей. Людині дано свідомість для того, щоб він усвідомлював своє власне життя, а не життя оточуючих його людей.

Незалежність від суспільної думки

Що робити, якщо я не вискочка? А хто сказав, що треба бути вискочкою, щоб знати, що потрібно робити для просування вперед? Ось такий маневр: відповідаємо питанням на питання. Так, іноді людина, яка прагне виділитися з натовпу, привертає загальну увагу. І зовсім не позитивне. Більшість людей цей факт лякає. Але невже ми так залежимо від громадської думки, що можемо відмовити собі в прориві, самореалізації?

Оточуючі завжди помічають успіх. Якщо ви домоглися чогось більшого, ніж інші, це не погано. Це чудово. Значить, у вас є потенціал повести за собою інших.

Культурний розвиток

Я часто чую, як люди кажуть: «Мені ніколи займатися цією нісенітницею. » Називаючи цим словом, наприклад, читання літератури, відвідування театрів, виставок і т. д. Адже це теж збагачує наш світ, і ми розуміємо, що потрібно робити, щоб життя виблискувала яскравими фарбами.

Приділяти читанню книг хоча б тридцять хвилин в день – це шлях до внутрішнього розвитку. А значить – і до подальшого успіху.

Як займатися саморозвитком?

Отже, потрібно займатися саморозвитком, щоб досягти успіху в тій чи іншій обраній галузі? Безумовно потрібно.

– Вдосконалюйте свої професійні навички безперервно, і будете конкурентоспроможні.

– У вихованні дітей довіряйте думку сучасних психологів, будьте в курсі нових технологій навчання, і ваша дитина стане високорозвиненою особистістю.

– Не зупиняйтеся на досягнутому. Немає стелі в розвитку нових здібностей і придбанні нових навичок.

– Прагніть завжди навчитися чомусь новому. Не вміли грати на гітарі – вчіться. Не вмієте красиво говорити – читайте книги, і заговорить!

– Не бійтеся відрізнятися від інших! Ми не тварини з однаковим набором потреб. Кожному з нас потрібно щось, що не буде зрозуміло абсолютно всім!

– Успіх – це не те, чого треба боятися. До успіху потрібно прагнути і вести за собою інших. Успішного життя можна навчитися!

– Найпростіше, що можна зробити для себе, щоб наблизитися до успішного життя, – це читання книг. Вам подобається куховарити? Читайте кулінарні книги – і станете успішним кулінаром. Вам подобається виховувати дітей? Читайте книги з педагогіки, і самі досягнете успіху в цій області. Читайте художню літературу, просто щоб поринути у світ героїв – можливо, захочете щось змінити у своєму житті.

Саморозвиток – це робота людини над собою з метою зробити себе краще. І якщо рух – це життя, то саморозвиток – це успішне життя!