Кулінарія

Що приготувати з м’яса на вечерю

Харчуватися правильно, корисно – не означає відмовляти собі в смачній. Головний принцип – готувати без смаження при високій температурі, великої кількості олії, з виключенням трансжирів (маргарин, перегріте соняшникова олія, пальмова олія).

Важлива і потрібна звичка омолодження – харчуватися з користю для здоров’я, є білки на вечерю. М’ясо дає користь, але тільки не смажене. При термічній обробці на м’ясі утворюється коричнева скоринка – продукт глікації (прямий канцероген і продукт старіння).

Якщо це виключити, м’ясо на вечерю – відмінна ідея. На перетравлення тваринного білка організм витрачає велику кількість енергії, краще після цього відпочивати.

Тому м’ясний обід в робочий день стане підніжкою вашої продуктивності, захочеться спати і мозок буде пригальмовувати. Так що залиште білок на вечерю. І не забудьте до м’яса подати правильний гарнір.

Якщо м’ясо поєднувати з крупами або солодкими овочами,наприклад зі свіжими помідорами, то воно довго перетравлюється, провокує запалення, стає продуктом старіння.

Отже, щоб м’ясо було корисним, дотримуємося правил: їмо м’ясо на вечерю без агресивної термічної обробки і трансжирів із зеленню і овочами.

І якщо ви вже втомилися від теоретичної головоломки “що з чим поєднувати” придумувати, то репостите собі смачні рецепти на вечерю.

Яловичина з брокколі

  • Яловичина – 300 г
  • Солодкий перець – 1 шт
  • Зелена квасоля – 100 г
  • Броколі (активацію проводять бланшировкой в окропі 30 сек) – 100 г

Поріжте тонкими смужками м’ясо, припустіть на слабкому вогні в сковороді і перекладіть в тарілку. Точно за такою ж методикою – на слабкому вогні підігрійте нарізаний соломкою солодкий перець, зелену квасолю, в останній момент додайте брокколі.

Важливо, щоб він залишався хрустким. Перемішайте всі інгредієнти. З корисними заправками подавайте на стіл. Для прикраси і активації користі зверху присипте червоної солодкої паприкою і насінням чорного кунжуту.

Брокколі – справжній продукт молодості, в ньому міститися індоли. Компонет володіє захисними властивостями, у тому числі, від онкології. Екстракти брокколі захищають жінок від мастопатії.

Плов з кіноа

  • Кіноа – 1 стакан
  • Морква – 1 шт
  • Цибуля ріпчаста – 1 головка
  • М’ясо (говядін, баранина, кролик) – 300 г
  • Веган версія: кешью – 1-2 жмені

Зваріть кіноа – 1 склянка на 2 склянки підсоленої води. Підігрійте на слабкому вогні на оливковій олії нарізані цибулю і моркву. Якщо ви їсте м’ясо – його можна запекти в кулінарному конверті, так не утвориться скоринка глікації.

Якщо у вас вегетаріанські дні, то джерелом білка послужать ядра горіха кешью. Добре перемішайте, прикрасьте листям салату і чорними оливками. Спеції краще використовувати пряні: васильки, м’ята, майоран, орегано або букет Провансу. Приємного апетиту!

Замініть рис на кіноа, щоб отримати більше користі. Таким чином знижується глікемічний індекс, поліпшується перетравлення. Плов з кіноа підійде тим, хто стежить за фігурою.

М’ясне рагу

  • М’ясний фарш – 500 г
  • Цибуля – 3 шт
  • Помідори – 5 шт
  • Часник – 5 зубчиків

Розігріти на сковороді нашатковану цибулю. Додайте фарш, постійно помішуючи і розминаючи його, поки він не стане світлим і розсипчастим. Додайте пюровані томати, до 100 мл води (якщо необхідно по консистенції), посоліть і поперчіть, роздушіть часник і тушкуйте на повільному вогні протягом півгодини. В якості гарніру – спагетті (тільки альденте! ) з цукіні або з чорнилом каракатиці.

Чудова спеція для прискорення перетравлення м’яса і розгону метаболізму – куркума, а також каррі. Послужать прикрасою квітки , адже вони цвітуть круглий рік, прямо у вас на підвіконні.

Важливо врахувати! Сирі томати з м’ясом затримують перетравлювання останнього. Це поєднання посилює запалення нирок, сечового міхура і суглобів.

М’ясо – джерело амінокислот, а томати – справжній продукт молодості. В цибулі і часнику – фітоестрогени (головне, не перегрівати їх).

Це хороший обід вихідного дня – після м’ясної їжі треба відпочити. Влаштуйте собі сієсту.

Гуляш

  • М’ясо – 500 г
  • Цибуля – 3 шт
  • Морква – 1-2 шт
  • Кабачок / цукіні – 3 шт
  • Червоний болгарський перець – 1-2 шт
  • Шпинат – 2 пучка
  • Томати та капуста – “запасні гравці” цієї юшки, які дають варіації і нові смакові нотки.

М’ясо, яке ви любите, наріжте маленькими брусочками і підігрійте до напівготовності на оливковій олії. Додайте нашатковану цибулю, і припустіть вже з ним, потім терту моркву.

Подрібніть кабачок або цукіні блендером, додайте до решти інгредієнтів подрібнений червоний болгарський перець, влийте 500-1000 мл води і тушкуйте під кришкою на маленькому вогні до м’якості. За 5 хвилин до готовності додайте рубаний шпинат, шпинат. Так ви збережете максимум користі цього корисного овоча.

Якщо у вас вкорінена звичка є рідкі страви, такі, як суп, борщ, гуляш, щі з хлібом, то знайте, що це сильно уповільнює метаболізм. Тому в якості альтернативи на першій стадії відмови від хліба замініть його на бездріжджовий лаваш. Далі привчайте себе вприкуску є зелень, салат листовий, огірочки, редис, редьку, ріпу.

І нарешті виробити звичку, відкладаючи кожен раз столові прилади з рук.

Окремо хочеться додати про самому м’ясі – намагайтеся не брати заморожене м’ясо. Невідомо, скільки воно вже пролежало в морозильнику і в якому стані його туди помістили. Свіже м’ясо можна, як мінімум, понюхати, щоб переконатися в тому, що ніякі процеси розкладання в ньому ще не почалися.