Город

Які сорти кабачків варто придбати

Кабачок – це один із самих невибагливих овочів на будь-якому городі. Розсаду готувати не обов’язково. Посадив в кінці травня злегка наклюнувшиеся насіння в землю, замульчировал після проростання і тільки поливай, якщо дощ це за тебе не зробив. Врожайність величезна. Зазвичай якщо вже кабачки пішли, то якось так виходить, що і на обід кабачки, і на вечерю кабачки, і на мангалі до м’яса кабачки, поки остаточно не набриднуть. Ростуть все літо і до упору, до заморозків.

Рецептів страв з кабачками маса. Їх можна маринувати, як огірки на зиму. Можна робити кабачкову ікру, морозити і навіть сушити. Ви не пробували додавати в суп або тушковане м’ясо сушені кабачки? Обов’язково спробуйте. Нам особисто дуже подобається.

Власне, з кабачками зазвичай одна проблема. Їх дуже багато. І мало не встежиш, вони переростають, а великі годяться тільки рагу, в сушку і на ікру. Для маринування взагалі беремо одні малявки. Тому доводиться збирати кожні 2-3 дні, щоб не переростали. Але потрібно враховувати, що кабачки дуже люблять полив. Якщо дощів довго немає, то вони можуть перестати зав’язувати плоди. Правда варто лише добре пролити грядку, знову починають активно плодоносити.

Які ж сорти ми садимо?

Насамперед звертаємо вашу увагу, що кабачки бувають кущові і кучеряве (або виткі). Більшу частину грядки у нас займають кущові, адже кучеряве так і норовлять переповзти на сусідню грядку. Їх садимо в самому кінці грядки, щоб не заважали іншим рослинам.

З білоплодних гібридів тільки один – «Кавили». У нього дуже ніжні плоди, і вони смачні навіть сирими. Крім того, цей гібрид добре зав’язується і не грубіє в жарку погоду. Але ціну за насіння продавці викочують досить високу. Може тому, що розкручений? Втім кожного сорту ми садимо всього по дві рослини. тому не надто обтяжливо.

Один сорт обов’язково скоростиглий – це «Соснівський». Якщо погода тепла, то він починає плодоносити вже через 35 днів після сходів.

Один сорт обов’язково жовтоплідний. Нам подобається «Золотинка». Взагалі м’якоть жовтоплідних кабачків кілька щільніше, ніж білоплодних, тому готуються вони трохи довше.

Крім того, зелені цукіні «Скворушка». Вони гарні на мангалі, але щоб приготувалися швидко і не були сухуваті їх потрібно попередньо порізати і замочити в кефірі або сметані.

Морозити найкраще «Білоплідні» і «Грибовские», вони після розморожування залишаються щільними.

На шестиметрову грядку у нас поміщаються по дві рослини кожного перерахованого сорту. Плюс два куща витких патісони «Диск». І це з надлишком перекриває всі потреби нашої сім’ї в кабачках. Добре ще, що вони непогано зберігаються, тому є часовий люфт для переробки.